Předsevzetí do roku 2018

Rok se s rokem sešel a opět pro vás máme několik tipů, co pro sebe můžete udělat v roce 2018.

Zabezpečte se

Používáte mobilní telefon bez hesla nebo PIN? A nepřidali jste si do něj náhodou platební kartu? Nejste v něm náhodou přihlášeni do nejrůznějších sítí a webových stránek?

Ztráta mobilního telefonu se stává víc a víc rizikovou záležitostí. Pokud nemáte svůj telefon dobře zabezpečen, učiňte tak od nového roku. Ano, zadávat heslo nebo PIN je otrava. Ale věřte, že při jeho ztrátě budete klidnější nejméně do doby, než jej  vzdáleně zablokujete.

Stejný tip platí i pro váš notebook nebo počítač. Přihlašujete se se bez hesla? Pohodlné… ale možné následky – katastrofální.

Máte všude stejné heslo? Opět chyba. Pro správu hesel doporučujeme používat některý z programů typu password manager. Velmi se nám osvědčil KeePass. Jednoduchá stránka vás možná odradí… ale jedná se o velmi kvalitní program, který je navíc zdarma. Můžete jej používat nejen na počítači, ale i pro mobilní telefon. S podobným program můžete skoncovat s jednoduchými hesly – přihlášení v podobě ddr$^KMQrHx5#D-^mP5m@Ap8 není žádný problém, pokud máte heslo bezpečně uložené a do prohlížeče jej za vás program doplní.

Investujte

Kupte si BitCoin. Ano, už je asi pro většinu z nás pozdě na celou jednu „minci“, ale vězte, že do tzv. kryptoměn můžete investovat i velmi malé částky. Velmi jednoduchý způsob nabízí americká platforma Coinbase. Na Youtube najdete mnoho návodů (i v češtině), jak se registrovat a platformu používat.

Tip: pokud použijete odkaz z této stránky, získáte 10 USD pro vaše investice! Pozn.: částku vám Coinbase připíše po té, co sami investujete 100 USD (cca 2.200 Kč).