Investice od 200 Kč v výnosem okolo 6 %?

Investování s minimálními vstupními náklady a výnosem okolo 6 %? Jedná se o novou platformu půjček od lidí lidem – Zonky. Jedná se o platformu, kde se střetává nabídka s poptávkou, tj. lidé, kteří si potřebují nebo chtějí vzít úvěr, a ti, kteří mají naopak přebytek financí a rádi by je zhodnotili. Podíváme se nyní na tuto novou platformu z pohledu investora.

Na webu Zonky.cz se můžete registrovat jako investor. Nemusíte nikam chodit, svoji občanku vyfotíte a pošlete e-mailem. Tak jednoduché to je. Půjčit musíte nejméně 200 Kč, maximálně 5.000. Úroková sazba (koncová, pro člověka, který si půjčuje) je od 3.99 % po 19.99 % – výnos pro Vás o malinko nižší. Pozor, půjčky na vysoký úrok jsou samozřejmě rizikovější. A také obtížněji získatelné. Vidina vysokého zisku investory láká a zpravidla jsou zafinancovány do několika minut po uveřejnění. Jediná šance, jak tyto půjčky odchytit, je povolení push notifikací ve vašem prohlížeči. Po přihlášení do aplikace stačí kliknout na odkaz „Nastavení upozornění“ a vybrat si takové kategorie, na které chcete být upozorněni. Zde doporučujeme sledovat B, C a D, protože méně rizikové půjčky jsou na „tržišti“ zpravidla dostupné.

Investovat všechny prostředky do rizikové kategorie D bychom Vám ale rozhodně nedoporučovali. Nejlepší strategií je diverzifikace. Tj. od všeho trochu, tedy do každé rizikové kategorie něco. Náš „koláč portfolia“ vypadá krásně vyváženě:

Vložený obrázek 1