Jak na špatně stírající stěrače

Také vás trápí na vašem voze stěrače, které špatně stírají? Nechávají šmouhy, vržou, poskakují po skle? Pokud tomu nemůžete přijít na kloub a viníte laciné stěrače z hypermarketu (zkusili jste značkové drahé? chovají se jen o trochu lépe?), zadržte. Porovnali jsme levné stěrače v ceně cca 50,- korun a jejich značkový protějšek za 500,-. Smutné překvapení je, že jsou konstrukčně naprosto totožné. Samozřejmě nedokážeme porovnat složení gumy, což je rozhodně důležitá součást… Proč ale špatně stírají i ty dražší stěrače? Chyba může být… překvapení – přímo na vašem voze. Ale nebojte, jedná se opět pouze o stěrače.

Zkuste vzít zázračný sprej WD-40 a promáznou stěrače v místě, kde se ohýbají směrem od čelního skla – prostě v tom kloubu, ve kterém se otočí, když je chcete vyměnit. Nebojte, jiný kloub na nich není. Aplikujte WD-40 a několikrát stěrač rozhýbejte, tj. přiložte zpět na sklo a opět odtáhněte, aby se WD-40 dostal tam, kde má. Zbytky mazadla otřete hadříkem. Pozor, WD-40 se nesmí dostat na čelní sklo ani na gumičku stěrače – případně očistěte.

Uvidíte, že po provedeném cvičení budou i laciné stěrače stírat precizně. Proč? Právě jste opravili přítlak stíracích lišt. A nemusíte dávat vysoké částky za značkové stěrače, které často nefungují tak, jak byste za dané peníze očekávali.

Tip na závěr: žádné stěrače nepřežijí zimu a několikeré přimrznutí ke sklu. Jednou ročně byste je prostě vyměnit měli.