Jak sledovat film během stahování

Určitě se vám to někdy stalo – nemůžete najít svoje oblíbení DVD a tak se rozhodnete pro stažení kopie filmu z internetu například ze serveru Ulož.to (hodí se k tomu režim anonymního prohlížení internetu). Pokud máte ale pomalejší připojení, může stažení trvat hodinu nebo i dvě. Dalo by se nějak dívat na půlku filmu a během sledování stahovat zbývající část? V tomto článku vám poradíme, jak na to.

Na vybraném serveru najdete film, který chcete vidět. Měl by být ve formátu AVI nebo MPEG. Vše si ilustrujme na příkladu filmu Samotáři, který je na serveru uloz.to ke stažení (ale může to být kterýkoli ji, třeba nejlepší film roku 2014). Zahajte stahování. V cílové složce vznikne soubor Samotáři.avi.crdownload. Až bude stažena zhruba čtvrtina až polovina filmu, otevřete složku, do které film stahujte. V ní uvidíte soubor s neznámou příponou .crdownload. To je částečný soubor, který se postupně doplňuje stahováním. Tato přípona platí, pokud stahujete z prohlížeče Google Chrome. Pokud jste použili Microsoft Internet Explorer, může název souboru vypadat takto: Samotáři.avi.c79g8ef.partial. Princip s následujícím přejmenováním je stejný.

Máte tedy částečný soubor s filmem. Dívat se ale můžete už nyní! Jak na to? Zkopírujte příslušný soubor pomocí klávesových zkratek Ctrl+C Ctrl+V (může to být klidně do stejné složky, k názvu souboru se přidá – kopie). Nyní tento zkopírovaný soubor přejmenujte tak, aby jeho přípona odpovídala původní (v tomto případě .avi). Takto nově vzniklý kousek filmu by měl jít pustit v běžném přehrávači videa.

Tip: Program Windows Media Player může mít někdy s takovým částečným souborem problém a nechce jej přehrát. V takovém případě doporučujeme použít alternativní program VLC Player (nemusíte jej kupovat, je zdarma).

Během sledování se dotáhne do původního souboru zbytek filmu – musíte tedy spustit nový soubor a klikáním posouvajícím přehrávání najít místo, kde částečný soubor přestal hrát.